Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

GŁUBCZYCEW piękny słoneczny wtorek Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Głubczycach odwiedziły „Słoneczka” i „Gwiazdki” z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Piccolino”. I choć była to pierwsza wizyta dzieci w Bibliotece, trzeba przyznać, że ich zachowanie było na najwyższym poziomie kultury!!! Za sprawą „Wielkiej księgi przygód Reksia” przenieśliśmy się na wiejskie podwórko. Była też mini pogadanka o bezpieczeństwie podczas wakacji, były super odważne pytanka dzieci o książki i Bibliotekę, była mini wycieczka po Bibliotece (nawet tej części dla dorosłych!) i oczywiście kolorowanki. A już po wszystkim, umęczone lecz zadowolone maluszki udały się z powrotem do przedszkola.

Niezmiernie się cieszymy i zapraszamy do biblioteki– fajnego miejsca spotkań - wszystkie chętne dzieci.

Szaleństwo wyszukiwania informacji na Oddziale dla Dzieci trwa!!! 

W ramach cyklicznych lekcji bibliotecznych Klasy IV oraz V ze Szkoły Podstawowej nr 2 kontynuowały podnoszenie swoich kompetencji informacyjno - wyszukiwawczych. Tym razem w centrum działań znalazły się słowniki i encyklopedie jako źródła informacji. Skupiono się zatem na technice wyszukiwania i indeksowania w wydawnictwach papierowych. Jak zwykle dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. I choć zajęcia trwały 5 dni pomiędzy 9. a 15. Maja mądra Głubczycka młodzież widzi konieczność powrotu do biblioteki aby jeszcze lepiej zrozumieć trudne zagadnienia wyszukiwania. W zajęciach wzięły udział wszystkie starsze klasy: 98 dzieci, troje nauczycieli polonistów oraz jedna bibliotekarka;)

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do biblioteki wszystkie chętne dzieci.


W poniedziałek 15 maja 2017 r. w naszej Bibliotece odyło się kolejne spotkanie z panią Aliną Babińską - dietetykiem. Tym razem pani Alina wyjaśniła uczestnikom czym jest zakwaszenie organizmu i jak można z nim walczyć. Na prezentacji mieliśmy również okazję spróbować pysznych (oczywiście dietetycznych) wypieków. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie a pani Alinie za wspaniały wykład.


Zdjęcia ze spotkania do zobaczenia w Galerii

Sławne pary, Skandaliści, Gwiazdy kina - porozmawiamy o celebrytach i twórczości Sławomira Kopera, polskiego pisarza, publicysty i autora ksiażek historycznych, który w 2015 roku został nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.25 kwietnia 2017 r. odbył się finał Konkursu pt.: "Korzenie wielu głubczyczan są na Kresach" - "Szczególne miejsca i wydarzenia we wspomnieniach głubczyckich Kresowian". 

Konkurs w tym roku miał formę plastyczną. Prace zostału ocenione przez wieloosobową komisję i wyłonieni zostali laureaci:

1 miejsce: Alicja Kwiatkowska - ZSCKR w Głubczycach

2 miejsce: Edyta Klimczak - ZSO w Głubczycach

3 miejsce: Magdalena Sadło - ZSM w Głubczycach

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Konik - ZSM w Głubczycach

Kamila Tarnawska - ZSO w Głubczycach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Wszystkie prace uczestników są do obejrzenia w holu głównym naszej Biblioteki, do czego serdecznie zapraszamy.

Fotorelacja z finału jest dostępna w galerii na naszej stronie internetowej.
Dyskusyjny Klub Książki -  28 lutego 2017 r. w Czytelni Biblioteki, o godz. 1630 odbyło się kolejne spotkanie DKK, tym razem poświęcone twórczości Josepha Conrada.


W czwartek 23 lutego o godz. 1700 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "ECHA KRESÓW", pt.: "Sentymentalna podróż, Lwów"

W piątek 10 lutego 2017 r. w czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie z panią Aliną Babińską - doradcą żywieniowym. Uczestnicy prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawych i przydatnych informacji dotyczących żywienia. Pani Alina wyczerpująco odpowiadała na zadawane pytania oraz podpowiedziała jak zmienić swoje nawyki żywieniowe.


Galeria

MiGBPG 2017 r.