Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

GŁUBCZYCE

W dniu 4.12.2015 r. w Czytelni naszej Biblioteki odbył się wykład z panią Renatą Jeruzalską - dietetykiem - specjalistką od zmian nawyków żywieniowych. Pani Renata wygłosiła wykład na temat zdrowego odżywiania, wskazała jednocześnie częste błędy żywieniowe oraz zachęcała do planowania codziennego jadłospisu. Dzięki temu możemy dostarczyć organizmowi wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Na koniec prelekcji Pani dietetyk odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników. Dziękujemy Pani Renacie za przybycie i poświęcony nam czas.
25 listopada w pachnącej ziołami Czytelni Biblioteki odbył się wykład pani Bożeny Hanczarowskiej na temat „Wróćmy do natury - zdrowe życie z ziołami”. W trakcie wykładu zostały poruszone zagadnienia związane z ziołolecznictwem. Pani Bożena omówiła sposób zbierania, suszenia, parzenia i przechowywania ziół oraz ich właściwości lecznicze. Na zakończenie uczestnicy delektowali się pyszną ziołową herbatą. Takie spotkanie było bardzo potrzebne - przyznali jego uczestnicy… i już czekają na kolejne spotkania.Dnia 10 listopada 2015 odbył się finał konkursu plastycznego pt.: "Jesienny bukiet".Dnia 19 czerwca 2015 r. Pokaz magii w wykonaniu Mr Mario - Marcin Klęk.Dnia 16 czerwca 2015 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna gościła wycieczkę z DPS Klisino z opiekunką panią Krystyną Łuciów.

Dnia 12.06.2015 r. naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 – grupa „Pszczółki”.


Dnia 11.06.2015 r. naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci wraz z opiekunkami panią Bogusią i panią Lucynką z Przedszkola nr 3 – grupa „Tygryski”.


Wycieczka Dnia 10.06.201 5r. Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 – grupa „Cukiereczki”.


9.06.2015 r. dzieci z naszego Klubu omawiały książkę „Złość i smok Lubomił”


Na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu, które odbyło się dnia 9.06.2015 r. dzieci z naszego Klubu omawiały książkę „Złość i smok Lubomił”. Była to kolejna książka o uczuciach jakie towarzyszą każdemu z nas. Dzieci opowiadały o tym co je denerwuje i jak sobie z tym radzą. Na koniec laureatka konkursu na „Najlepszą recenzję rysowaną” Laura Sywulak odebrała przyznaną jej nagrodę wraz z przygotowanym przez Bibliotekę dyplomem. Zarówno dla dziewczynki jak i pozostałych Klubowiczów było to duże zaskoczenie i motywacja do brania udziału w konkursach i uczestnictwa w naszych spotkaniach. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci zakładek książkowych i kart członkowskich DKK.

Laura Sywulak laureatką konkursu dziecięcego DKK na „NAJLEPSZĄ RECENZJĘ RYSOWANĄ” . Miło nam poinformować, że nasza klubowiczka zwyciężyła w kwietniowym konkursie DKK. Jej ilustracja do książki Gilberta Delahaye pt. „Martynka” została wyróżniona przez Instytut Książki w Warszawie. Nagrodą w konkursie jest komplet 3 książek. Laurze gratulujemy sukcesu, a pozostałych klubowiczów zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu i aktywnego udziału w spotkaniach DKK.


Grupa "Misie" 03.06.2015 r.


Grupa "Pajacyki" 02.06.2015 r.


29 maja 2015 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach gościła wycieczkę przedszkolaków wraz z opiekunami z Publicznego Przedszkola we Włodzieninie.


19 maja odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Problematyka wstydu na podstawie książki autorstwa Wojciecha Kołyszko i Jovanki Tomaszewskiej pt. „ Wstyd i latający śpiwór”.


W dniu 8.05.2015 r. dzieci z przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka – grupa „Hefalumpy”, odwiedziły naszą Bibliotekę.

Wizyta dzieci z Przedszkola nr 2 - grupa "Hefalumpy".Wizyta naszych najmłodszych Czytelników 16.04.2015 r.

Dnia 16.04.2015 r. w naszej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu : „Głośne czytanie dzieciom”.DKK dla dzieci

12 marca br. w naszej Bibliotece odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie DKK dla dzieci.


Lekcja biblioteczna.

11 marca 2015 r. odbyła się lekcja biblioteczna na temat regulaminu i korzystania z księgozbioru Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. W lekcji tej uczestniczyły dzieci klasy II c z p. Barbarą Głuszczyńską i Alicją Rogala ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Głubczycach.


9 marca 2015 r. w naszej bibliotece obyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Żywot-Górecką. Pani Katarzyna wraz z mężem i synem mieszka w Chomiąży. Ukończyła Akademię Rolniczą w Krakowie i Uniwersytet Opolski. Pracę zawodową łączy z twórczością literacką i realizacją zainteresowań historycznych. Interesuje się historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem okresu I i II Wojny Światowej. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 klasa IIc w Głubczycach. Była to dla nich okazja do zapoznania się z twórczością autorki oraz bohaterami jej książek. Na zakończenie pisarka wręczyła dzieciom kartkę z fragmentami swojej twórczości wraz z dedykacją.Lekcja biblioteczna dla uczniów kl. II c Szkoły Podstawowej nr 1 w Głubczycach.

W poniedziałek 9 marca 2015 roku w Oddziale dal Dzieci odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów kl. 2 c Szkoły Podstawowej nr 1 w Głubczycach. W jej trakcie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem i regulaminem biblioteki, dowiedzieli się, jakie są w niej książki, jak można z nich korzystać i jakie są zasady wypożyczania książek. Uczniowie przyszli do biblioteki pod opieką Pań Barbary Głuszczyńskiej i Alicji Rogala.


„GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM”

W dniu 4.03.2015 r. w naszej Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie, które rozpoczyna cykl pt. : „Głośne czytanie dzieciom”. Dzieci z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka wysłuchały bajek i opowiadań, a następnie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich zagadki. Taka forma promocji czytelnictwa przypadła do gustu zarówno dzieciom jak i opiekunom i dlatego postanowiliśmy, że spotkania w takiej formie będą kontynuowane.26 lutego 2015 roku w naszej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Echa Kresów”.

Tym razem uczestnicy spotkania mogli usłyszeć piękne wiersze w wykonaniu Ryszarda Brzezińskiego, Cecylii Pasternak i Zygmunta Kosowskiego. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Józef Onyszkiewicz – wybitny aktor teatralny i filmowy. Uczestnicy zapewnili uroczy i pełen wzruszeń nastrój, a zgromadzona publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania. Jak widać magiczne słowo „Kresy” integruje i przyciąga kolejnych chętnych do naszej Biblioteki. Tym bardziej miło nam przypomnieć, że w lutym minął rok naszej działalności na rzecz zachowania pięknego dziedzictwa naszych przodków.


25.02.2015 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach gościła wycieczkę uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 2.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.Podczas spotkania Pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania w bibliotece, pokazała pomieszczenia oraz zachęcała dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Dzieci wracały ze spotkania zadowolone i wyraziły chęć korzystania z Biblioteki.


11.02.2015 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach gościła wycieczkę uczniów klasy VIc Szkoły Podstawowej nr 1.

Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą w bibliotece. Bibliotekarka wyjaśniła dzieciom jak można korzystać z książek w bibliotece. Zapoznała ich także z układem książek na półkach. Wyjaśniła, jakie pomieszczenia znajdują się w bibliotece, a mianowicie - wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, wypożyczalnia dla dorosłych oraz czytelnia z księgozbiorem podręcznym. Dzieci wracały ze spotkania zadowolone i wyraziły chęć korzystania z Biblioteki.


4.02.2015 r. dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Głubczycach.

Dzieci wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.MiGBPG 2017 r.