Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

GŁUBCZYCE

Serdecznie zapraszamy na na spotkanie ECHA KRESÓW poświęcone tematyce: "Zbrodnie OUN-UPA na Kresach Wschodnich" oraz "Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Kresach". Spotkanie odbędzie się w Czytelni Biblioteki dnia 16 grudnia 2014 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.


Spotkanie autorskie z Marcinem Mastalerzem

26 listopada 2014 r. kilkunastu czytelników naszej Biblioteki uczestniczyło w spotkaniu z Marcinem Mastalerzem. Pisarz w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadał o swojej najnowszej książce „Miasto 44”. Była to również okazja do poznania nieznanych wcześniej epizodów z Powstania Warszawskiego. O losach zwykłych ludzi, ich walki o byt i przetrwanie podczas zawieruchy wojennej. Zapraszamy do przeczytania książki i obejrzenia filmu.

We wtorek 25 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. “Lisia dolina” autorstwa Charlotte Link, znakomita powieść kryminalna zaciekawiła naszych czytelników. Wywiązała się ożywiona dyskusja. Rozmawiano również o innych publikacjach autorki. Zapraszamy do lektury.


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEMBiblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie ECHA KRESÓW na temat: "Zbrodnie OUN-UPA na Kresach Wschodnich". Spotkanie odbędzie się w Czytelni Biblioteki dnia 25 listopada 2014 r. o godz. 1800

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panem Bartoszem Sadlińskim. Spotkanie odbędzie się w Czytelni Biblioteki dnia 11 grudnia 2014 r. o godz. 1700


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panem Marcinem Mastalerzem. Spotkanie odbędzie się w Czytelni Biblioteki dnia 26 listopada 2014 r. o godz. 1730Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie ECHA KRESÓW na temat: "Pierwsza wojna światowa a Kresy". Spotkanie odbędzie się w Czytelni Biblioteki dnia 30 września 2014 r. o godz. 1800

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna zapraszana spotkanie Autorskie z Jakubem Ćwiekiem, które odbędzie się dnia 08 października 2014 roku w Czytelni Biblioteki. Wstęp wolny!Dnia 19 września 2014 roku odwiedziła naszą Bibliotekę grupka najmłodszych czytelników

Przedszkolaki zwiedzały Oddizał dla Dzieci oraz radośnie przechadzały się po wszystkich agendach naszej Biblioteki.


Harmonogram spotkań DKK w 2014 roku.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach Miłośników Książek. I - 28.01.2014 r., II - 25.02.2014 r., III - 25.03.2014 r., IV - 29.04.2014 r., V - 27.05.2014 r., VI - 24.06.2014 r., VII - VIII przerwa, IX - 30.09.2014 r., X - 28.10.2014 r., XI - 25.11.2014 r., XII - 16.12.2014 r.ECHA KRESÓW - Prelekcja Pana Ryszarda Brzezińskiego

na temat: "Tatarzy krymscy a Polska na przestrzeni wieków". Zapraszamy we wtorek 29.04.2104 r. o godz. 1800 w Czytelni Biblioteki.


29 kwietnia 2014 r. „Echa Kresów”. "Tatarzy krymscy a Polska na przestrzeni wieków".

We wtorek, 29 kwietnia 2014 r. w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Echa Kresów". tym razem: "Tatarzy krymscy a Polska na przestrzeni wieków".


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką, które odbędzie się dnia 28.04.2014 r. o godz. 1200 w Czytelni Biblioteki. Spotkanie przeznaczone dla dzieci w wieku 6 - 8 lat


W poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r. w Czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie autorkskie z Panią Zofią Stanecką, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym.


17 kwietnia 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy „Stroik Wielkanocny”. Prace uczestników oraz fotorelacja z rozdania nagród.

W czwartek, 17 kwietnia 2014 r. w Czytelni Biblioteki odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najpieknieszy "Stroik Wielkanocny", organizowanym przez Oddział dla Dzieci w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Głubczycach. Poniżej prace naszych młodych, twórczych uczestników.


29.04.2014 r. o godz. 1700 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie DKK. Uczestniczyło w nim 7 osób. Tym razem każdy przeczytał inną książkę autorstwa brazylijskiego pisarza i poety Paula Coelho. Był to: Alchemik, Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam, Demon i Panna Prym, Brida, Czarownica z Portebello, Weronika postanawia umrzeć, Piąta góra, Pielgrzym, Zahir. Paulo Coelho urodził się 24.08.1947 r. w Rio de Janeiro. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków i trafiły na listy bestsellerów w wielu krajach a sam Coelho jest jednym z najbardziej znanych żyjących pisarzy. Polecamy stronę internetową http://paulocoelho.pl/, na której znajduje się wiele informacji o jego życiu i twórczości.ECHA KRESÓW

na temat: "Zbaraż - historia i współczesność".Zapraszamy we wtorek 27.05.2104 r. o godz. 1800 w Czytelni Biblioteki.KLUB DKK

Trzecia Ogólnopolska Dyskusja Literacka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dyskusji Literackiej, która odbędzie się 12 czerwca 2014 roku o godzinie 1800. Dyskusję organizuje Instytut Książki i Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego. Z okazji stulecia urodzin Jana Karskiego Sejm RP ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego, dlatego będziemy czytać książkę Jana Karskiego "Tajne Państwo".

ECHA KRESÓW

na temat: "Przeszłość i zabytki województwa tarnopolskiego". Zapraszamy we wtorek 24.06.2104 r. o godz. 1800 w Czytelni Biblioteki.


28 czerwca o godzinie 1800 czytelnicy głubczyckiego Dyskusyjnego Klubu Książki wzięli udział w III Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej, organizowanej przez Instytut Książki i Fundację Edukacyjną Jana Karskiego. Z okazji stulecia urodzin Jana Karskiego Sejm RP ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego. W związku z tym, tematem spotkania była książka pt. "Tajne Państwo" Jana Karskiego.

„Historia Jana Karskiego to świadectwo, że wielkość człowieka mierzy sie jego postawą moralną. Życie jest pełne i ma sens, jeżeli jest podporządkowane wartościom etycznym. Czyny Karskiego stawiają go w rzędzie największych bohaterów Polski”

(Zbigniew Brzeziński)

Dnia 23 czerwca 2014 roku odwiedził naszą Bibliotekę Profilaktyczno - Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa.

Aktorzy teatru przygotowali dla naszych najmłodszych spektakl pt.: "Skrzaty ze starej szafy" - Bajeczka promująca zasady bezpieczeństwa. Przedstawieniu przyglądała się grupa najmłodszych dzieci z okolicznych przedszkoli. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i czekamy na więcej :)
ECHA KRESÓW - SPACER PO LWOWIE


We wtorek, 25 marca 2014 r. w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Echa Kresów". Historia Kresów i Kresowiaków przedstawiona w atrakcyjny i ciekawy sposób. Tym razem Pan Ryszard Brzeziński zabrał uczestników spotkania na "Spacer po Lwowie". Prelekcję uzupełniały zdjęcia dawnego i obecnego Lwowa. Publiczność poczuła atmosferę dawnego Lwowa. Następnie Pani Maria Farasiewicz wraz z towarzyszącym jej zespołem "Mundurek" zaprezentowała program poetycko-muzyczny "Na kresową nutę". Nie zabrakło momentów wzruszenia i nostalgii, ale przede wszystkim nie zabrakło dobrej zabawy. Publiczność dała się ponieść urokowi takich piosenek, jak "Tylko we Lwowie". Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie kresowe, które odbędzie się we wtorek, 29.04.2014 r. o godz. 18:00. Liczymy na Państwa aktywny udział w spotkaniach i podzielenie się swoją "Kresową" historią. Osoby chętne do wygłoszenia prelekcji na temat Kresów proszone są o wcześniejszy kontakt z pracownikami Biblioteki.

ECHA KRESÓW - Prelekcja Panów Zygmunta Kosowskiego oraz Ryszarda Brzezińskiego

"Polszczyzna i powiedzenia Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich".

"Polszczyzna i powiedzenia Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich" - pod takim hasłem odbyło się 25.02.2014 r. pierwsze, głubczyckie Spotkanie kresowe, w którym licznie wzięli udział nie tylko Kresowiacy. Spotkanie poprowadził i prelekcję przygotował Pan Ryszard Brzeziński - znawca i pasjonat tematyki kresowej. Krótką historię tych ziem przedstawiły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod opieką dr Katarzyny Maler.


MAGIA BEZ GRANIC, ŚWIAT W KTÓRYM NIEMOŻLIWE STAJE SIĘ MOŻLIWE18 lutego 2014 r. odbył się pokaz prestidigitatora, Pana Marcina Klęka. Na pokaz przybyły dzieci z naszych przedszkoli wraz z rodzicami jak i starsi widzowie.
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna gościła Iluzjonistę Marcina Klęka, który zaprosił nas do świata magii, rzeczy niewytłumaczalnych i niesamowitych, pełnych oryginalnych, zaskakujących trików w nowych, ciekawych i niepowtarzalnych aranżacjach. Iluzjonista łączył efekty magiczne, muzykę, światło z grą aktorską, zabawnymi komentarzami, humorem słownym i sytuacyjnym. Iluzja to piękna sztuka, która w wykonaniu iluzjonisty Mario gwarantuje świetną zabawę, dużo radości, oraz wielu niezapomnianych magicznych wrażeń.

MiGBPG 2017 r.