Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

GŁUBCZYCE

Czytanie to kochanie!

Czytanie rozwija język dziecka, jego wyobraźnię, uczy empatii, pozytywnych zachowań itp. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Dziecko, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane.

Kinder Mleczna Kanapka wspiera ideę wspólnego czytania i rozdaje 50 000 książek!


Na naszą bibliotekę, można głosować już od 2 października 2017 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu!

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz  Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Urszula Zajączkowska zapraszają na wystawę objazdową pt.: Ważki - zabójcy dwóch środowisk.


W sobotę 9 września w godz. 8.00 – 16.00 zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej, której inspiracją są przedwojenne krajobrazy Głubczyc. Autorami fotografii są Dobrawa Błażków i Marcin Panek. Artyści inspirując się przedwojennymi fotografiami miasta, starali się, poprzez uchwycenie podobnych ujęć, pokazać zmiany jakie zaszły w przestrzeni miejskiej na przestrzeni lat. Wystawa będzie dostępna od 9 do 29 września 2017 r. w godzinach otwarcia biblioteki.


Czytaj więcej...

W naszej Bibliotece oprócz książek i czasopism można również miło spędzić wolny czas! Zachęcamy najmłodszych do korzystania z gier planszowych, magicznego piasku, wszelkiego rodzaju kolorowanek, zagadek i szarad, które oferuje Oddział dla Dzieci. Mogą również zrobić swoje własne zakładki przy pomocy Loom Bands i tak jak Lilia wesoło spędzić czas, lub zrelaksować się czytając książki.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do Biblioteki - fajnego miejsca spotkań!


Zapraszamy do odwiedzenia naszej Biblioteki i zapoznaniem się z treścią pierwszych stron gazet z pierwszych dni II wojny światowej. Tragiczne wydażenia tego okresu, przedstawione przez polskich i zagranicznych korespondentów przypominają o tym jak kruchy jest pokój światowy i ile zła wojna ze sobą niesie. Wystawa pierwszych stron czasopism, dostępna jest w holu głównym. 

Serdecznie zapraszamy.


MiGBPG 2017 r.