Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

GŁUBCZYCE

Szaleństwo wyszukiwania informacji na Oddziale dla Dzieci trwa!!! 

W ramach cyklicznych lekcji bibliotecznych Klasy IV oraz V ze Szkoły Podstawowej nr 2 kontynuowały podnoszenie swoich kompetencji informacyjno - wyszukiwawczych. Tym razem w centrum działań znalazły się słowniki i encyklopedie jako źródła informacji. Skupiono się zatem na technice wyszukiwania i indeksowania w wydawnictwach papierowych. Jak zwykle dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. I choć zajęcia trwały 5 dni pomiędzy 9.


Czytaj więcej...

W poniedziałek 15 maja 2017 r. w naszej Bibliotece odyło się kolejne spotkanie z panią Aliną Babińską - dietetykiem. Tym razem pani Alina wyjaśniła uczestnikom czym jest zakwaszenie organizmu i jak można z nim walczyć. Na prezentacji mieliśmy również okazję spróbować pysznych (oczywiście dietetycznych) wypieków. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie a pani Alinie za wspaniały wykład.


Zdjęcia ze spotkania do zobaczenia w Galerii

Sławne pary, Skandaliści, Gwiazdy kina - porozmawiamy o celebrytach i twórczości Sławomira Kopera, polskiego pisarza, publicysty i autora ksiażek historycznych, który w 2015 roku został nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "ECHA KRESÓW", które odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 1700. Wstęp wolny.

Dyskusyjny Klub Książki - Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się dnia 28 lutego 2017 r. w Czytelni Biblioteki, o godz. 1630

W piątek 10 lutego 2017 r. w czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie z panią Aliną Babińską - doradcą żywieniowym. Uczestnicy prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawych i przydatnych informacji dotyczących żywienia. Pani Alina wyczerpująco odpowiadała na zadawane pytania oraz podpowiedziała jak zmienić swoje nawyki żywieniowe.


Galeria

MiGBPG 2017 r.